BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a németek szemét is szúrja a Temu

Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlattal vádolják a kínai webshopot a német fogyasztóvédelmi szervek. A Temu azonban visszautasítja a vádakat.

2024. április 4. csütörtök, 18:34

Fotó: AFP / Stefani Reynolds
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német fogyasztóvédelmi szervezetek ernyőszervezete, a Verbraucherzentrale Bundesverbandtól (vzbv) több jogsértést is megállapított a kínai online webshoppal, a Temuval szemben, többek között azt, hogy nem teszi eléggé egyértelművé a fogyasztók számára, hogy a platformon kínált magas kedvezmények honnan származnak.

Temut azzal is megvádolta a szervezet, hogy manipulatív technikákat alkalmaz, amelyek olyan magatartásra ösztönzik a fogyasztókat, ami nem az ő érdekükben áll – írja az Ecommerce News.

Az ernyőszervezet azt szeretné elérni, hogy a Temu határolódjon el a tisztességtelen magatartástól, a vállalat azonban azt mondja, hogy minden vonatkozó szabályt betart. A cég szóvivője a német Heise technológiai lapnak azt mondta, hogy gondosan értékelik az eladóik által megadott összes árinformációt, hogy ezáltal biztosítsák a pontosságot és az átláthatóság az ügyfelek számára.

A Temu állítása szerint nem alkalmazott az uniós digitális szolgáltatásokról szóló törvény által tiltott technikákat sem, a platform ugyanis azt állítja, hogy a vásárlásra ösztönző „már csak 13 tétel maradt" vagy „29 embernek van ez a tétel most a kosarában" jellegű kijelentések a valóságon alapulnak.

A platform kijelentette, hogy a vásárlóik a megadott információk alapján megalapozott döntéseket hozhatnak, ami szerintük az elégedettséget növeli. A Temu ezen felül tagadta továbbá, hogy eltávolítanák vagy elnyomnák a negatív termékértékeléseket.

Gondban a Temu? Elkezdett vizsgálódni a versenyhivatal
Több bejelentés is érkezett a Gazdasági Versenyhivatalhoz (GVH) a kínai online áruház kereskedelmi gyakorlata miatt.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet