BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elon Musk pár éve még csak mosolygott ezen az autón, most csak les

Igazi trendfordulónak számított 2023. az autógyártásban.

2024. január 7. vasárnap, 06:52

Fotó: Reuters
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Többek között megállapodás született az EU-n belül arról, hogy 2035-től felhagynak a belsőégésű motorokat használó autók forgalmazásával. A tisztán elektromos hajtású járművek pedig mostanra már több szempontból is lekörözik a fosszilis anyagokkal működőket – írja a Zöldpálya.

A világot tavaly meghódító kínai autógyártó, a Build Your Dreams (BYD) 1995-ben alakult meg, és eleinte főként hibrid megoldású autókkal próbált feltörni, később pedig teljesen áthelyezték a hangsúlyt az EV-kre, melynek eladásaiban 2008 óta a Tesla Roadster viszi a prímet a Tesla elsősége miatt, mögötte azonban a plug-in hibrideknek köszönhetően a kínai vállalat kullogott.

Ez egészen 2023 utolsó negyedévéig volt így, amikor is a BYD már több tisztán elektromos autót értékesített, mint Elon Musk cége.

Ennek számos oka van a lap szerint, legfőképpen az, hogy Kínában, ahol a legtöbb BYD-t vásárolják, kétszer annyian élnek, mint a Tesla őshazájának számító Egyesült Államokban. Másfelől a BYD-nek olcsóbb modelljei is vannak, szemben a Teslával.

A forgalomba kerülő EV-k száma 2022 hasonló időszakához képest ugyan nőtt, de ez még az előző éves megrendelések és előjegyzéske miatt történt így, melyet 2023 első felében jelentős visszaesés követett.

Autóváros lesz Szegedből, filippínó „autószerelőkkel"
Újabb részletek derültek ki a kínai BYD beruházásról, amelyet a világ egyik vezető elektromos autógyártója tervez Szegedre.
Itt olvashat róluk--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet