BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Microsoft nagy részvény-visszavásárlásba kezd

A Microsoft 40 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási program beindításáról döntött és 11 százalékkal megemelte a negyedéves osztalékot.

2019. szeptember 19. csütörtök, 10:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég igazgatótanácsa határozott a "legfeljebb" 40 milliárd dollár értékű saját részvény visszavásárlását célzó program elindításáról. A döntés értelmében nem jelölték meg, hogy meddig tart a program, azt bármikor leállíthatják.

A Microsoft 2013-ban és 2016-ban is vásárolt fel saját részvényt. Az igazgatótanács arról is határozott, hogy az előző negyedévhez képest 11 százalékkal (5 centtel), 51 centre emeli a negyedéves osztalék összegét.

A Microsoft egyike annak a három amerikai cégnek az Amazon és az Apple mellett, amelyeknek a piaci tőkeértéke elérte az 1000 milliárd dollárt - írta az MTI.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet