BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Izgalmas per indul az USA-ban

Keresetet nyújtott be az amerikai szövetségi médiahatóság, az FCC ellen 22 amerikai tagállam igazságügyi minisztere - számolt be a 444.hu.

2018. január 17. szerda, 10:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A miniszterek a Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) decemberi döntésének visszavonását követelik, amivel a hatóság megszüntette a netsemlegességet védő, 2015-ben alkotott szabályozást.

Ennek a lényege az volt, hogy tiltotta az Egyesült Államok nagy részén monopolhelyzetben lévő internetszolgáltatóknak, hogy bizonyos, jellemzően saját, vagy szerződött partnereik tartalmait előnyben részesítsék a hálózatukon - írta a portál.

A netsemlegességi szabályok visszavonásával az FCC figyelmen kívül hagyta, hogy a fogyasztók elkötelezetten támogatják a szabad és nyitott internetet"- közölte Kalifornia igazságügyi minisztere, Xavier Becerra, aki szerint az internethozzáférés közműnek minősül.

A Demokrata Párt hétfőn jelentette be, hogy már ötven szenátor írta alá határozati javaslatukat, amellyel felülbírálnák az FCC decemberi döntését.

Fotó forrása: Shutterstock.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet