BUX 139543.27 0,17 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kár lenne temetni az Ubert

Több milliárd dollárnyi Uber-részvényt vásárolhat a japán SoftBank - írja az Index.hu.

2017. október 17. kedd, 15:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A portál Arianna Huffington médiamogult, az Uber igazgatótanácsának tagját idézi, aki szerint jövő héten véglegesíthetik a megállapodást.

Az Uber igazgatótanácsának tagjai októberben szavazták meg, hogy a japán konglomerátum befektethessen a cégbe. Ez hat új pozíciót jelent a cég igazgatótanácsában, valamint az ígéretet, hogy a cég 2019-ig a tőzsdére lép.

A megállapodás értelmében a SoftBank az Uber közvetlen befektetője lesz, és a meglévő részvényeseket is kivásárolhatják.

Az alapvetően telekomcég Softbank szinte mindenben érdekelt Japánban, ami technológiával kapcsolatos, legutóbb a neves brit csipgyártót, az ARM-ot vásárolták fel, idén nyáron a Google-anyacég Alphabet két robotgyártó cégét is ők vették meg.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet