Amerika betlizett - hétfőn nem nyitnak ki Dráguló olaj miatt pesszimista hangulat jellemezte a tengerentúli tőzsdéket, ennek megfelelően a fontosabb mutatók gyengüléssel zárták a csütörtöki napot.
Ki az úr a forint piacán? Hatnak a devizahitelek A Budapesti Értéktőzsde minden hónap elején közli a megelőző hónap forgalmi statisztikáját, a bankközi devizpiacról - ahol az euró/forint árfolyam is alakul - azonban keveset …
Maradt a brit kamat A várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó kamaton a Bank of England, így annak mértéke továbbra is 4,5 százalék - közölte a Bloomberg.
Picit gyengébb a forint A mai nyitás után semmi különös nem történt a forintpiacon: az euró némiképp erősödött, 10 óra előtt 250,50 forintnál járt a kurzus.
Hozamok erre-arra Jellemzően 4-5 bázisponttal emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán, de volt példa minimális csökkenésre is.
A zlotyt követi a forint Az euró ma reggel némileg erősödött a forinttal szemben, 11 óra előtt nem sokkal 250,40 forinton jegyezték a közös devizát.
Már süllyed a BUX - Az Egis kitart Érdekesen alakul a petsi tőzsde irányadó indexének délelőttje: a mutató csekély pluszban kezdett, az ezt követő gyengülés utáni emelkedést azonban egy újabb esés követte.
Visszafogott kezdés Budapesten - száguldanak a kicsik A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe irányadó indexe a tegnapi 2,7 százalékos erősödés után ma csekély pluszban kezdett.
Száguldott a General Motors Erősödéssel zártak tegnap az amerikai tőzsdeindexek, egy nappal a vállalati gyorsjelentési szezon nyitánya előtt.
Magából vett az OTP Az OTP Bank pénteken 15,1 ezer OTP-részvényt vásárolt a pesti börzén - közölte a pénzintézet.