BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb közel egymilliárdot költ a kormány sportra

A kormány három tételben 800 millió forint támogatást hagyott jóvá kézilabdára és vívásra, a határozatok a Magyar Közlönyben jelentek meg.

2019. május 8. szerda, 08:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány támogatja, hogy az Eurohandball 2022 Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság megrendezze a 2022. évi Férfi Kézilabda Európa-bajnokság Magyarországon lebonyolításra kerülő mérkőzéseit. Erre a célra az idei költségvetésből 300 millió forintot irányzott elő - áll a határozatban.

A második tétel az idei FIE Felnőtt Olimpiai Kvalifikációs Vívó Világbajnokság megrendezéséhez kapcsolódik. A Magyar Vívó Szövetség (mint rendező) 200 millió forintot kapott erre a célra.

A balmazújvárosi kézilabdasport támogatásához kapcsolódik a harmadik tétel. A  "Kalmár Zoltán Általános Iskola Diáksportjáért" Egyesület sportcélú infrastruktúra-feltételeinek biztosításához jutott 300 millió forinthoz. Korábban már százmilliókkal mentették a helyi focicsapatot.

Németh Géza
Németh Géza

Ez is érdekelhet