BUX 139661.55 0,58 %
OTP 45730 0,95 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Franciaország nyerte a focivébét

Története során másodszor nyert labdarúgó-világbajnokságot Franciaország azzal, hogy az oroszországi vb moszkvai döntőjében 4-2-re legyőzte Horvátországot - írja az MTI.

2018. július 15. vasárnap, 18:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A franciák harmadszor játszottak döntőt, húsz éve, otthon - ahol az elődöntőben a horvátokat múlták felül - nyertek a brazilok ellen, 2006-ban, Németországban viszont kikaptak az olaszoktól. A horvátok eddigi legjobb szereplése egy harmadik hely volt, melyet 1998-ban Franciaországban harcoltak ki.

A Luzsnyiki Stadionban rendezett vasárnapi mérkőzésen Mandzukic öngóljával a franciák szereztek vezetést, majd Perisic egyenlített, de még a szünet előtt a kapuba talált Griezmann is, aki a Perisic kezezéséért videóval megítélt büntetőt értékesítette. A második félidőben Mbappé, majd Pogba lőtt gólt, aztán Mandzukic használta ki Lloris hibáját.

Az oroszországi vb bronzérmét az angolokat szombaton 2-0-ra legyőző belgák szerezték meg, történetük során először végezve az első három között.

A kép forrása: Pixabay.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet