BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eldőlt, ki mehet a téli olimpiára

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) szombati közgyűlésén egyhangúlag jóváhagyták a jövő évi phjongcshangi téli olimpián részt vevő magyar csapat és a küldöttség személyi összetételét.

2017. október 14. szombat, 12:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A február 9. és 25. között Dél-Koreában sorra kerülő téli olimpián eszerint a magyar csapatot legalább 10, legfeljebb 22 versenyző alkotja majd, és 16 kísérő teszi teljessé a delegációt. A legtöbb magyar sportoló - várhatóan a maximális 10 - rövidpályás gyorskorcsolyában indulhat. (A franciák aggódnak a biztonsági helyzet miatt.)

A közgyűlés két tartózkodás mellett jóváhagyta, hogy több ponton módosítsák az alapszabályt, így ennek keretében döntött arról is, hogy a MOB-tagok létszáma 200 helyett 128 legyen.

Az eddig betöltetlen felügyelő bizottsági helyre Pakucs Jánost választották meg.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet