Soros György magyar származású üzletember nyolcszázalékos részesedést vásárolt a Manchester United futballklubban - jelentette a Financial Times. Ezzel az angol első osztályban szereplő klub második legnagyobb tulajdonosa lett a Glazer család után. Az amerikai felügyeleti adatok szerint a részesedést Soros befektetési alapja, a Quantum Partmers szerezte meg.
A Manchester papírjai gyengén kezdték tőzsdei szereplésüket: tegnap például 13,6 dolláron zártak, ami 6,7 százalékkal elmarad kibocsátási áruktól. Számos hedge fund inkább a további részvényáresésben lát fantáziát, legalábbis erre utal, hogy a klub papírjainak 8,4 százalékát kölcsönözték - pénteki adatok szerint -, azaz minden bizonnyal shortolják. Ezzel a Manchester a 14. leginkább shortolt cég az idei első tőzsdei kibocsátáson átesett vállalatok összehasonlításában.
A kibocsátással becslések szerint 233 millió dollár folyt be a klub kasszájába, amelynek fele a Glazer családtól származhat, amely 2005-ben 1,25 milliárd dollárért megvette a Manchestert. A Quantum részesedése 43,4 millió dollárba kerülhetett és tegnap 40,5 milliót érhetett. A befektetőket elriasztja a klubtól, hogy nem fizet osztalékot, illetve hogy a Glazer család tőzsdén kívüli részvényeinek szavazatai ereje tízszerese a parketten forgó A sorozatú papírokénak.
