BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fenyegetést kapott Orbán a nyugdíjasoktól

A bíróságon támadja meg a kormányt a Nyugdíjasok Országos Képviselete, ha nem teljesül a törvényben garantált nyugdíjemelés - értesült a Hírtv.hu.

2017. március 21. kedd, 13:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szervezet Orbán Viktor miniszterelnöknek címzett levelében azt kifogásolja, hogy míg a nyugdíjemelés 1,6 százalék volt, az infláció mértéke ennél jóval magasabb, 2,9 százalék. A rezsicsökkentés ellenére többet kell fizetni az élelmiszerekért és a gyógyszerekért - számolt be a televízió.

Ezért májustól 1,3 százalékos visszamenőleges nyugdíjkorrekciót követelnek a kormánytól.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet