BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén még kétszer növelik a nyugdíjakat?

Varga Mihály pénzügyminiszter várhatóan ma jelenti be, hogy mekkora nyugdíjemelés lesz novemberben. Elképzelhető, hogy ezentúl további juttatásban részesülnek még idén a nyugdíjasok.

2001. szeptember 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány idén újabb nyugdíjemelést tervez, miután a növelés mértékét meghatározó svájci indexálás két pillére, azaz a nettó átlagkeresetek és az infláció alakulása eltér az eredetileg tervezettől. Így számításaink szerint 1,4 százalékkal kell növelni ősz végén a nyugdíjakat, ami mintegy 20 milliárd forint többletkiadást jelent. A kormány júniusban már 3,5 százalékkal megemelte a járandóságokat.
A pénzügyminiszter várhatóan ma jelenti be, hogy mekkora nyugdíjemelést tervez a kormány. Ennek mértéke eltérhet attól, ami az indexálás alapján adódna. Elképzelhető, hogy a kormány gesztust gyakorol, s a törvény szerint járónál nagyobb mértékben, 2-3 százalékkal emeli meg a nyugdíjakat. Bonyolíthatja a számításokat, ha az amerikai események negatív hatásai erőteljesen jelentkeznek a magyar gazdaságban. Az elemzők ugyan egyelőre nem várnak fordulatot az infláció alakulásában, de a fogyasztói árindex csökkenésének megtorpanása esetén akár további nyugdíjemelésekre is szükség lehet. Talán ennek megy elébe a kormány, amikor a novemberi emelésen túl további juttatásokban részesítené a nyugdíjasokat. Információink szerint ugyanis karácsonykor újabb, egyszeri nyugdíjkifizetésre számíthatnak a jogosultak.
B. Z.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet