BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigabírsággal sújtotta az Apple-t az Európai Bizottság

Az uniós testület az alkalmazásbolt-szabályokkal való visszaélés miatt szabott ki egy több mint 1,8 milliárd eurós pénzbírságot az amerikai óriásvállalatra.

2024. március 4. hétfő, 15:22

Fotó: AFP / Angela Weiss
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 1,8 milliárd eurós pénzbírságot szabott ki az Apple-re hétfőn az Európai Bizottság az alkalmazásbolt-szabályokkal való visszaélés miatt.

A Politico emlékeztet, hogy az Európai Bizottság első alkalommal szabott ki pénzbírságot az Apple-re, ez az eddigi harmadik legnagyobb trösztellenes büntetés. Korábbi hírek még csak 500 millió eurós büntetést valószínűsítettek.

A Bizottság közlése szerint az Apple méltánytalanul akadályozta, hogy zenei streaming alkalmazások fejlesztői, például a Spotify, tájékoztassák az iPhone-felhasználókat az Apple App Store-on kívül elérhető olcsóbb zenei előfizetési szolgáltatásokrólAz ilyen rendelkezések pedig tisztességtelen kereskedelmi feltételeknek minősülnek, amelyek sértik az uniós trösztellenes szabályokat.

Az amerikai óriáscég már be is jelentette, hogy fellebbezni fog a döntés ellen, amely véleményük szerint annak ellenére született meg, hogy a Bizottság nem tudott hiteles bizonyítékot feltárni a fogyasztókat ért károkról.

Bár tiszteljük az Európai Bizottságot, a tények egyszerűen nem támasztják alá ezt a döntést

– áll közleményükben.

A Spotify még 2019-ben tett feljelentést, miszerint az Apple méltánytalanul előnyben részesítette saját zenei szolgáltatásait a riválisaival szemben.

Március 7-től az Apple-nek és a többi nagy technológiai vállalatnak is meg kell felelnie az új uniós szabályoknak, az Apple korábban már közölte, hogy módosítja a számlázási feltételeit és engedélyezi az alternatív alkalmazásboltokat az eszközein. 

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet