BUX 139545.35 0,17 %
OTP 45450 0,33 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs több titok, ekkor mutatják be az új iPhone-t

Az új telefonokon felül pedig még egy rakás újításra is számítani lehet az Apple 'Glowtime' névre keresztelt eseményén.

2024. augusztus 27. kedd, 13:43

Fotó: Reuters / Stephane Mahe
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptember 9-én tartja a kaliforniai techóriás a következő eseményét, ahol minden bizonnyal az iPhone 16-ot is leleplezi, melynek az az Apple Intelligence lehet a központi eleme, amit az EU-ban élőknek egy darabig még nélkülözniük kell, ahogy a ChatGPT fejlesztőivel okosított Siri virtuális asszisztenst is.

Iparági értesülésekre hivatkozva a Business Insider azt írja, új AirPods és Apple Watch is érkezik. Úgy hírlik, hogy az iPhone 15 Pro Max modellhez hasonló már az iPhone 16 alapmodelljei is megkapják a némítókapcsolót felváltó 'Akció gombot'. Ezen az új modellek színpalettája is vérfrissítést kap, és egy régi kedvenc, a rózsaarany színű telefon is visszatér.

További iparági információk szerint az új iPhone-ok akkumulátora jelentősen eltérhet az eddigiektől, ugyanis nagyobb lehet az akkumulátorcellák energiasűrűsége, amit azt jelenti, hogy vagy az akkumulátor élettartama hosszabb lesz, vagy a méretében lesz kisebb.

Mindennek az újonnan életbe lépő uniós jogszabályokhoz lehet köze, ami kimondja, hogy a minden akkumulátornak cserélhetőnek kell lennie, továbbá minimum ezer töltési ciklust kell bírniuk.

Nagy változások jönnek az Apple-nél: örülhetnek az európai felhasználók
A cupertinói szoftvercég a digitális piacokról szóló uniós törvény (DMA) miatt megosztja az App Store terméken dolgozó részlegét.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet