BUX 138520.15 -0,7 %
OTP 44700 -0,49 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Példátlan beruházásba kezdett Magyarországon a német óriáscég

A Rheinmetall Szegeden épülő gyára háromszáz új munkahelyet teremt majd. Az üzem a tervek szerint 2025 végén kezdi meg a működését.

2024. március 26. kedd, 16:40

Fotó: MTI / Bruzák Noémi
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Rheinmetall új gyárának alapkőletételén Szegeden arról beszélt, hogy a német céget elsősorban mint védelmi ipari befektetőt ismertük meg, ezért is fontos, hogy az új gyár ugyan kötődik a védelmi iparhoz, de attól független. A háromszáz új munkahelyet teremtő új üzemben az elektromobilitás és a hidrogénüzemű járművek számára gyártanak majd eszközöket.

Az új gyár Európa egyik meghatározó kutatás-fejlesztési projektje lesz a honvédelmi miniszter szerint. A magyar állam a Nemzeti Befektetési Ügynökségen (HIPA) keresztül és fontos infrastrukturális beruházásokkal járul hozzá az új gyár kialakításához.

Christoph Müller, a Rheinmetall Power Systems divízióvezetője elmondta, a szegedi lesz a cégcsoport első hibrid telephelye, ahol a civil üzletág és a védelmi technológiai tevékenység egy fedél alatt zajlik.

Az ELI ALPS lézeres kutatóközpont mellett lévő 85 ezer négyzetméteres területen az első lépésben 15 ezer négyzetméteres üzem épül, amely háromszáz magasan képzett szakembernek ad munkát. A terület további lehetőségeket biztosít a bővítésére – közölte a szakember.

Szeged a zalaegerszegi harcjárműgyár, a várpalotai lőszergyár és ipari partnerével, a 4iG-vel létrehozott budapesti digitalizációs központ mellett a negyedik Rheinmetall-telephely lesz Magyarországon.

A helyszínen kiosztott sajtóanyag szerint a gyárat, amely a tervek szerint 2025 végén kezdi meg működését, 63 millió eurós beruházással alakítják ki.

Rheinmetall szegedi telephelyén elsősorban az autóipar számára gyártanak termékeket, többek között elektromos alkatrészeket, például nanoszerkezetű konndenzátorokat, valamint a hidrogénmobilitásban és energiatermelésben használható eszközöket. A vállalat a Rheinmetall Electronic Solutions divíziója katonai üzletágának egyes termékeit is itt kívánja gyártani.

Új ragadozók érkeztek Magyarországra
Újabb nagymacskák tették be a lábukat az ország területére, de hamarosan még több érkezhet belőlük.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet