„Ma tovább folytatódtak az egyeztetések. Dr. Greskovits Dávidot, a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége (MAGYOSZ) elnökét, Dr. Hankó Zoltánt, a Magyar Gyógyszerész Kamara elnökét, továbbá Dr. Sohajda Attilát a Magyar Gyógyszerész Kamara Gazdasági Munkabizottságának vezetőjét, Gerlaki Bence adóügyekért, fogyasztóvédelemért és kereskedelemért felelős államtitkárral és Láng Róbert egészségiparért és egészségturizmusért felelős miniszteri biztossal fogadtam” – erről számolt be csütörtökön a közösségi oldalán Nagy Márton.

A nemzetgazdasági miniszter Facebook-bejegyzésében emellett azt írta: 

Önkéntes árkorlátozás felé.

Nem sokkal később egy új poszttal és két új névvel jelentkezett a kormánytag, jelezve: „Nincs megállás, Kaló Tamással, a Phoenix Pharma Zrt. vezérigazgatójával, Füzesi Judittal, a Hungaropharma Zrt. vezérigazgatójával és Dr. Greskovits Dáviddal, a MAGYOSZ elnökével folytattuk az egyeztetéseket, amelyen Gerlaki Bence államtitkár és Láng Róbert miniszteri biztos is részt vett.”

Több mint 30 gyógyszer áráról tárgyaluk 

– szögezte le Nagy Márton.

Már pedzegették a patikákra való kiterjesztést

A tárcavezető egyeztetését közvetlenül megelőzte az, hogy Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányinfón azt mondta, figyelik a hatóságokkal, így a GVH-val együttműködve a keresztárazást.

Ennek tudatában döntenek majd, valamint tárgyalnak a gyógyszerekről is, hogy ott van-e mozgástér

– fogalmazott Gulyás, újságírói kérdésre reagálva. 

Az viszont a kancelláriaminiszter bejelentése nyomán már borítékolható, hogy augusztus 31-éig meghosszabbítja a kormány az élelmiszerek hatósági árrésének csökkentését.

Nagy Márton már pár hete is tárgyalt a MAGYOSZ elnökével, éppen a nem vényköteles gyógyszerek drágulásáról. A Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének (HGYSZ) adatai szerint tavaly a receptköteles gyógyszerek forgalma kilenc százalékkal, a nem vényköteleseké hét százalékkal, az egyéb termékek forgalma pedig hat százalékkal nőtt. A teljes forgalom tavaly elérte az 1200 milliárd forintot, egy évvel korábban pedig még 1095 milliárd forintot költött gyógyszerre a lakosság.

Patikabezárásokat okozhat Nagy Márton új terve

Minden olyan intézkedés, ami a gyógyszertári ágazat árrés-jellegű bevételeinek csökkenésével járna, gyógyszertárak bezárásának a kockázatát hordozza, mondta a szakmai kamara elnöke, Hankó Zoltán. Bővebben.