BUX 140229.63 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapkodnak a vállalkozások az elektromos járművekért, milliárdokat fizetett ki a minisztérium

Az Energiaügyi Minisztérium a kizárólag elektromos hajtású autók számának megduplázásával számol 2026-ig. A kormány 30 milliárd forinttal támogatja a hazai vállalkozásokat járműflottájuk környezetbarát korszerűsítésében.

2024. október 18. péntek, 12:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beérkezett igénylések száma a négyezret közelíti, 3055 pályázatról pedig a kedvező döntések is megszülettek. Az eddig támogatott kérelmekben több mint 14 milliárd forintot kértek a cégek tisztán elektromos személygépkocsik, kisteherautók vagy kisbuszok beszerzéséhez – jelentette be Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM).

Jól haladnak a szerződéskötések is: 2841 projektre mostanáig több mint 13 milliárd forintot kötöttek le. A pénteki adatfrissítés szerint ebből mintegy 2,4 milliárd forintot már ki is fizettek a sikeresen pályázóknak.

A kormány 30 milliárd forinttal támogatja a hazai vállalkozásokat járműflottájuk környezetbarát korszerűsítésében. A bejegyzés szerint egy gépkocsira 2,8-4 millió forint állami hozzájárulás juthat, jelentősen csökkentve a belső égésű motoros autók árelőnyét és a nyertesek működtetési-karbantartási költségeit.

A teljes keretösszeg hatvan százalékára futott már be igénylés, a pályázati lehetőség jövő tavaszig nyitva áll a gazdasági társaságok előtt.

A minisztérium kiemelte, a program kedvező hatása világosan megmutatkozik a zöld rendszámos járművek hazai statisztikáiban. A tisztán elektromos gépkocsikból már 65 ezer közlekedik Magyarországon, negyedüket idén helyezték forgalomba. A magyar mutatók 2024-ben több hónapban is rekordot döntöttek, minden idők legjobb adata a márciusé (2108), de a júniusi és szeptemberi bővülés is kétezer fölötti volt.

Az Energiaügyi Minisztérium a kizárólag elektromos hajtású autók számának megduplázásával számol 2026-ig.

Több tízmilliárdos támogatást jelentett be a kormány, ezzel segítenék az elektromos autókat
Új töltők telepítésére hirdetett pályázatot novembertől a kabinet. Akár 4 milliárd forint is lehet az igényelhető összeg.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet