BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Jó hír érkezett: ingyen jöhet az új Mol Bubi ezeknek a felhasználóknak

Ingyenesen tesztelhetik a megújuló Mol Bubi közbringarendszert azok, akik jelenleg érvényes közösségi közlekedési bérlettel rendelkeznek a BudapestGO alkalmazásban, illetve akik 2024-ben vagy 2025-ben éves vagy féléves Mol Bubi-bérletet vásároltak – közölte pénteken a Budapesti Közlekedési Központ.

2026. június 26. péntek, 21:38

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tesztprogram csütörtökön indul, a részvételhez péntek és hétfő délelőtt 10 óra között lehet regisztrálni a BKK erre a célra létrehozott felületén.

Az első körben az első ötezer jelentkező csatlakozhat a teszthez, a BKK azonban azt tervezi, hogy fokozatosan bővíti a résztvevők körét. A kiválasztott felhasználók a teszt indulásakor e-mailben kapnak részletes tájékoztatást a részvétel feltételeiről és a rendszer használatáról.

A közlekedési társaság szerint az új generációs Mol Bubi minden téren előrelépést jelent a jelenlegi rendszerhez képest. A flotta nagyobb lesz, és a későbbiekben rugalmasan tovább bővíthető. A kínálatban hagyományos kerékpárok mellett elektromos rásegítésű e-bike-ok is megjelennek.

A szolgáltatás indulásakor fokozatosan növelik a kerékpárok számát. A tervek szerint a kezdeti időszak után összesen 3300 kerékpár áll majd a felhasználók rendelkezésére, ebből 2500 hagyományos és 800 elektromos rásegítésű lesz. A BKK közlése szerint a későbbiekben a kapacitás további bővítése is napirenden van.

Ez is érdekelhet