BUX 139504.96 0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vitézy Dávid jó hírére ébredtek a vonatozók

Mától újra járnak a vonatok a Budapest–Pécs vasútvonal teljes hosszán – jelentette be a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. június 24. szerda, 08:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pontosan négy héttel ezelőtt kezdődött meg a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás, amelynek célja a lassújelek felszámolása és a pálya állapotának javítása volt. Az elmúlt hetekben 120-130 vasutas dolgozott a vonalon – írta Facebookján Vitézy Dávid, aki egyben bejelentette, hogy mától újra járnak a vonatok a Budapest–Pécs vasútvonal teljes hosszán

A MÁV saját erőforrásából végrehajtott munkálatok során

  • 4800 tonna zúzottkövet építettek be,
  • több mint 4500 méteren cseréltek sínt,
  • mintegy 400 vasbetonaljat építettek be,
  • váltókat újítottak fel,
  • javították a vízelvezetést,
  • valamint több helyen megerősítették a pályát és az alépítményt is

– sorolta.

A munka eredményeként több szakaszon megszűnnek a jelenlegi sebességkorlátozások, és a nyár végére ismét 20-40 km/órával gyorsabban közlekedhetnek majd a vonatok. Ez önmagában néhány perc menetidő-megtakarítást jelent, de ennél is fontosabb, hogy csökken a meghibásodások kockázata, és kiszámíthatóbbá válik a közlekedés – tette hozzá a miniszter.

Ez is érdekelhet