Pontosan négy héttel ezelőtt kezdődött meg a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás, amelynek célja a lassújelek felszámolása és a pálya állapotának javítása volt. Az elmúlt hetekben 120-130 vasutas dolgozott a vonalon – írta Facebookján Vitézy Dávid, aki egyben bejelentette, hogy mától újra járnak a vonatok a Budapest–Pécs vasútvonal teljes hosszán
A MÁV saját erőforrásából végrehajtott munkálatok során
- 4800 tonna zúzottkövet építettek be,
- több mint 4500 méteren cseréltek sínt,
- mintegy 400 vasbetonaljat építettek be,
- váltókat újítottak fel,
- javították a vízelvezetést,
- valamint több helyen megerősítették a pályát és az alépítményt is
– sorolta.
A munka eredményeként több szakaszon megszűnnek a jelenlegi sebességkorlátozások, és a nyár végére ismét 20-40 km/órával gyorsabban közlekedhetnek majd a vonatok. Ez önmagában néhány perc menetidő-megtakarítást jelent, de ennél is fontosabb, hogy csökken a meghibásodások kockázata, és kiszámíthatóbbá válik a közlekedés – tette hozzá a miniszter.
