BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Környezetvédelmi aggályok Debrecenben: mérgezett lehet a talajvíz az akkugyár körül

A debreceni városvezetés büntetőfeljelentést tett a Semcorp akkugyár ellen, miután a környezetvédelmi hatóság tájékoztatása szerint a vállalat területén határértéket meghaladó szennyezést mértek a felszín alatti vizekben.

2026. június 24. szerda, 20:55

Fotó: Napló-archív
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ügyet Papp László polgármester jelentette be a közösségi médiában, hangsúlyozva, hogy a helyzetet komolyan veszik, és a hatóságok mielőbbi, átfogó vizsgálatát várják.

A városvezetés szerint a cég már korábban is felmerült környezeti szabályszegésekkel összefüggésben, ezért most különösen indokoltnak tartják a szigorú hatósági fellépést. A polgármester közlése alapján a cél annak feltárása, hogy pontosan mi okozhatta a szennyezést, és fennáll-e a veszélye annak, hogy a környezetre és a lakosság egészségére is kockázatot jelent.

Papp László azt is közölte, hogy Debrecen minden rendelkezésére álló jogi eszközt igénybe vesz a környezet védelme érdekében. A város a hatóságoktól nemcsak a felelősség tisztázását, hanem szükség esetén a környezethasználati engedély felülvizsgálatát is elvárja.

A bejelentés szerint a városvezetés nem zárja ki, hogy a vizsgálatok eredményétől függően a gyár működésének felfüggesztése is szóba kerülhet. A hatósági eljárás lefolytatása jelenleg folyamatban van, a részletek tisztázása pedig a következő időszakban várható.

Ez is érdekelhet