BUX 139330.79 0,02 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapitány István: felülvizsgáljuk az összes előnytelen állami szerződést

Megszólalt az új gazdasági és energetikai miniszter az Országgyűlés alakuló ülésének első szünetében, kemény lépések jöhetnek.

2026. május 9. szombat, 11:50

Fotó: Facebook - Kapitány István gazdasági és energiaminiszter, Tisza-kormány
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdaságfejlesztésért is felelős leendő miniszter, Kapitány István az Országgyűlés alakuló ülésének első szünetében nyilatkozott a sajtónak.

Kérdésre válaszolva a leendő miniszter arról beszélt, hogy a szerződéseket átfogják nézni, és ami előnytelen az állam szempontjából, azt természetesen felülvizsgálják.

A versenyben a kiegyenlített párharc hiánya a legnagyobb gond

- hangsúlyozta Kapitány István, aki elhibázottnak nevezte a leköszönő kormány beruházási stratégiáját, ami döntő módon az összeszerelő üzemek támogatására épült. Külön kiemelte az uniós pénzek hazahozatalát, és a korrupció visszaszorítását.

Elmondása szerint a magyar vállalatokat kell feljebb emelni az értékláncban, az új kormány erre fog törekedni gazdaságfejlesztési stratégiájában. Ezeket a magyar tulajdonú cégeket kell helyzetbe hoznunk - fűzte hozzá a Portfolio beszámolója szerint.

Kapitány István jelezte, hogy az államkassza nincs túl jó állapotban:

Nem feltételeztük a választások előtt sem már, hogy a költségvetés jó állapotban lesz.

Hozzátette, hogy a költségvetés helyzetének pontos megítélésére még várni kell, „Kármán András leendő pénzügyminiszter és csapata méri ezt fel. Mikor látni fogjuk a részletes helyzetet, lépni fogunk” - fűzte hozzá Kapitány István.

Vígh Gábor
Vígh Gábor
Vezető szerkesztő
A világlátott veterán azt csinálhatja, amit szeret: rácsodálkozik a világra, kérdéseket tesz fel, szerkeszthet, véleményeket közöl és ütköztet. Iskolára kereskedelmi üzemgazdász és történész. Közel áll hozzá a diplomácia, a külpolitika, a nemzetközi kapcsolatok, az autóipar és a vidékfejlesztés. A VG parlamenti tudósítójaként ’93-ban kezdett. Az ezredforduló előtt vezette a médiarovatot a Kreatívnál, írt a Figyelőnek, a Marketing és Médiának és a Menedzser Magazinnak. Dolgozott az MTV-nek és az induló RTL Klubnak. 18 évnyi külföldi munkavállalás után, a magyarországi médiához az online- és a print bulvárban tért vissza a Borsnál, majd 2023-tól az Economx szerkesztője, újságírója.

Ez is érdekelhet