BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Karácsony Gergely megállapodott a szakszervezetekkel: beköszönt a fizetésemelés

Megszületett a bérmegállapodás a főpolgármester és a Budapest-család dolgozóit reprezentáló szakszervezet között.

2024. december 11. szerda, 14:17

Fotó: Economx / Hartl Nagy Tamás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A fővárosi bérmegállapodást két szakszervezti konföderáció és 15 ágazati szakszervezet kötötte a Fővárosi Önkormányzattal, ám ahhoz, hogy a megállapodás életbe is léphessen, a közgyűlésnek el kell fogadnia a 2025. évi budapesti költségvetést december 18-án.

Az önkormányzat közleménye szerint a bérmegállapodás egységesen érvényes a Fővárosi Önkormányzat által fenntartott intézményeknél és a közszolgáltatási szerződéssel bíró többségi tulajdonban lévő cégeinél.

A Budapest-család dolgozóinak bére a megállapodás alapján a jövő évi várható inflációnál nagyobb mértékben, 8 százalékkal emelkedik.

Karácsony Gergely abban is megállapodott a szakszervezetekkel, hogy 2026-ban és 2027-ben legalább évi 5 százalékos reálbéremelést tartanak indokoltnak.

A megállapodás azt is tartalmazza, hogy havonta a cég és intézmény vezetésének találkoznia kell a cégnél működő reprezentatív szakszervezetekkel, valamint, hogy nem támogatható irány a harmadik országból származó kölcsönzött munkaerő foglalkoztatása azon közszolgáltatások esetében, amelyeket a Fővárosi Önkormányzat működtet.

Közölték, a Budapest-pótlék egységes rendszerének elfogadását követően a Fővárosi Önkormányzat 2025. június 30-ig kiterjeszti azt az összes intézményre.

Karácsony Gergely már Vitézy Dávidot is megválasztatná helyettesének
A főpolgármester eddigi riválisával is együttműködne, ha megtarthatja helyettesének a szürke eminenciásként számon tartott Kiss Ambrust.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet