BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Veolia kezébe kerül a gönyűi erőmű

A francia Veolia közszolgáltató megvásárolja a német Uniper 430 megawatt kapacitású, gáztüzelésű hőerőművét.

2024. február 19. hétfő, 12:12

Fotó: AFP / Daniel Leal
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vállalat szerint a megvásárolt erőmű az ország egyik legkorszerűbb és leghatékonyabb létesítménye, a termelési kapacitásait rugalmassá tevő korszerű technológiáknak hála pedig meghatározó szerepet játszik a magyar villamosenergia-hálózat szabályozásában, illetve kiegyensúlyozásában – írja közleményében a cég.

Hozzáteszik, hogy a most megvásárolt erőmű segít a rugalmas villamosenergia-termelési kapacitás biztosításában, ami azért döntő fontosságú, mert több megújuló kapacitás jött létre szakaszos termeléssel. Az európai országoknak pedig rugalmas alapterhelési kapacitásra van szükségük, melyek gyorsan be- vagy kikapcsolhatók a hálózataik kiegyensúlyozása érdekében.

Estelle Brachlianoff, a Veolia vezérigazgatója arról beszélt, hogy a megállapodás összhangban van a rugalmassági kapacitások fejlesztésére irányuló törekvéseinkkel, amelyek az európai villamosenergia-hálózat stabilitásának elengedhetetlen kiegészítői.

tranzakció létrejötte a szükséges engedélyek megszerzésétől, valamint a vonatkozó előírások betartásától függ a továbbiakban.

A Profitline arról számolt be, hogy januárban a Veolia két leányvállalata, a hazai Veolia Energia Magyarország Zrt. és a lengyel Veolia Holding Polska közösen 53 százalékos, azaz többségi tulajdont szerzett a szennyvizek hőenergiájának hasznosításával kapcsolatos innovatív technológiát kifejlesztő THERMOWATT Energetikai és Építőipari KFt.-ben.

Új, külföldi tulajdonosával újraindul az Oroszlányi Erőmű
2022. Szeptember 9-én a magyarországi Veolia csoporthoz tartozó CHP-Invest Kft. és az Újpalotai Energia Kft. átvette az MVM Zrt. tulajdonában lévő Vértesi Erőmű Zrt.-től a tulajdonában jelenleg konzervált állapotban lévő, üzemszüneti státuszt folytató Oroszlányi Erőmű eszközparkját - adta hírül a társaság.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet