BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem mindenhol várják ezt a hétvégi meleget, a sok csapadék sem segített

A lehűlés és a csapadékos idő ellenére túl száraz a talaj az Alföld több területén a repce vetéséhez.

2023. szeptember 1. péntek, 05:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Meteorológiai Szolgálat agrármeteorológiai elemzése szerint a Dunántúlon nagy területen és a Tiszántúl északi részén 20-40 milliméternyi csapadék is lehullott, miközben Baranyában és a Békéscsaba-Jászberény-Szolnok-Ózd vonalon alig esett valami.

A felső 20 centiméteres talajréteg az ország nagyobb részén nedves, azonban az Alföldön maradtak száraz foltok: a mélyebb rétegek, főként a Tiszántúl és Szolnok-Jászberény térségében kritikusak.

Hozzáteszik, a szokásosnál jóval melegebb volt az elmúlt időszakban: augusztus 27-én vasárnap nagyrészt 37-39 Celsius-fokot mértek az Alföld területén. Ez gyorsította a kukorica és a napraforgó érését, azonban a további csapadék már nem kívánatos a számukra.

Az elemzés arra is kitér, hogy elkezdődött az őszi káposztarepce vetése, melyhez nagyrészt kedvező a talaj felső rétegének nedvességtartalma, az ideálisnál azonban akadnak szárazabb területek az Alföldön.

A közlemény szerint a folytatásban csendes, mérsékelten meleg, jobbára napos, kora őszi idő vár ránk a következő napokban, számottevő csapadék nélkül.

Farmer Expó: megváltozott a piac, a termelőknek maguknak kell vevőt keresniük a terményeikre
Az elmúlt 5-7 évben keresleti piac volt a gabonára, most kínálati piac van, a termelőknek maguknak kell vevőt keresniük a terményeikre – mondta a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke csütörtökön a debreceni Farmer Expón, a gabonapiac helyzetéről rendezett kerekasztal-beszélgetésen.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet