BUX 139303.74 0,0 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Levelet kaptak a fiatalok Orbán Viktortól

Már 2020 óta küld levelet a miniszterelnök az érettségizőknek és a diplomázóknak. A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke azt mondta a Napi.hu-nak, hogy a miniszterelnöknek gondolni kell azokra a diákokra is, akik majd szeptembertől tanító nélkül kezdik meg a tanulmányaikat.

2023. június 22. csütörtök, 11:43

Fotó: MTI Fotó / MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

2020 óta, a koronavírus-járvány kitörésének évében küldött először levelet Orbán Viktor miniszterelnök az érettségizőknek, és a diplomázóknak is, mindkét esetben az okirat mellé kapják meg a gratuláló levelet a fiatalok.

Kép: Napi.hu

Az idei levélben azt írja:

Az érettségi bizonyítvány megszerzése, nem csak az iskolai tanulmányok befejezését jelenti, hanem a felnőtt élet kezdetét is. Döntsön bárhogy, továbbtanul vagy dolgozik, Magyarország számít önre, mert mindannyian fontos évtized előtt állunk

 – ezzel zárja gratuláló levelét a miniszterelnök.

Nem csak a diákok ballagtak el...

Egy normális országban nem lenne feltűnő, hogy a miniszterelnök gratulál
az érettségizőknek, a diplomázóknak - válaszolta a Napi.hu-nak Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.

A PSZ szerint az érettségi vizsgákon nyújtott teljesítmény valóban elismerésre méltó, különösen úgy, hogy az idén érettségizőknek a világjárvány okozta digitális oktatással is meg kellett küzdeniük. Ráadásul sok diáknak nem volt szaktanára covid nélkül sem, így a szülőknek nagyon sok pénzt kellett fizetniük a különórákért - válaszolta az alelnök.

Felhívta a figyelmet arra: tele van a sajtó a középiskolákból elballagók fotóival. Ezúttal nem a diákokról van szó, hanem az „elballagó” pedagógusokról, akiknek végképp elegük lett az oktatásban uralkodó káoszból, amelyet a kormány saját maga gerjesztett, de megoldásként csak a státusztörvény-javaslatra futotta tőle. Ez viszont azokat is távozásra ösztönöz, akik eddig csak fontolgatták a pályaelhagyást.

Vajon Orbán Viktor gondol-e azokra a most ballagó óvodásokra, akik szeptembertől tanító nélkül kezdik meg az iskolát? Ők eljuthatnak az érettségiig vagy egész életükre funkcionális analfabéták lesznek? S akik ma érettségiznek, eljutnak vajon a diplomáig? Gosztonyi Gábor további kérdésként fogalmazta meg, hogy vajon a kormányfő biztos-e abban, hogy a diplomás fiatalok Magyarországon maradnak-e?

A Pedagógusok Szakszervezete szerint a Magyar Tudományos Akadémiától az Európai Unióig mindenki látja, hogy az oktatás miatt veszélyben van a fiatalok jövője. A PSZ mihamarabbi megoldást sürget, a státusztörvény-tervezete miatt.

Az Origónak Nyitrai Zsolt a miniszterelnöki főtanácsadó azt mondta: mostanra hagyománnyá vált ez a levélküldés, mivel Orbán Viktor ezzel a figyelem gesztusát adja meg a tanulóknak és a nagybetűs életbe kilépőknek – tette hozzá. Nyitrai Zsolt azt mondta: több mint 70 ezren érettségiztek idén, míg nagyjából 50-55 ezren tettek sikeres államvizsgát, és ezzel szereztek diplomát.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet