BUX 138790.87 -0,51 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Államosítanák a szakrendelőket, de azért megkérdezik a városvezetőket

A járóbeteg szakmai szövetség 12 pontban összegyűjtötte az államosításnak ellentmondó érveit, az önkormányzatoknak hétvégéig kell nyilatkozni, hogy átadják-e a rendelőiket az államnak.

2023. március 21. kedd, 08:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Államosítanák a magyarországi járóbeteg-ellátást, már levelet is írtak a polgármestereknek – írja a Népszava. A kórházfenntartó arra kíváncsi, hogy hol hajlandók átadni a járóbeteg-ellátókat az államnak.

Az önkormányzatok sokat költöttek a rendelők műszerparkjára, emiatt sem adnák át szívesen a rendelőket.

A hétvégéig kell nyilatkozniuk a helyhatóságoknak, hogy átadják-e a szakrendelőiket az államnak, közben az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) már január óta gyűjti a 136 nem állami tulajdonban lévő járóbeteg ellátó intézmény gazdálkodási és egyéb adatait. Az önkormányzatoknak küldött levélben azt írták:

a szakrendelők állami átvétele lehetőséget jelent járóbeteg szakellátási feladatok hatékonyságának növelésére, a betegutak egységesítésére és a várakozási idők rövidítésére.

A Medicina2000 Poliklinikai és Járóbeteg Szakellátási Szövetség még a nyáron 12 pontban gyűjtötte össze az államosításnak ellentmondó érveit. Egyebek mellett azt írták: a központosítással romlana a betegek hozzáférése az ellátásokhoz, elvesztenék az ott most még munkavállaló orvosokat, szakdolgozókat. Megjegyezték: 2013-ban minden magyar önkormányzatnak lehetősége volt önként átadni a szakrendelőjét az államnak. A lehetőséggel a helyhatóságok mindössze öt százaléka élt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet