BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három és fél tonna illegális holmit talált a NAV

A gigantikus mennyiségű bontott fémhulladékot két férfi vitte a fémtelepre Nyárádnál, de lebuktak. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai a szállítmányt lefoglalták.

2023. február 1. szerda, 15:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egymás után, lépésben haladt a két furgon, tömve 3,5 fél tonna használt, bontott autóalkatrészekkel, amikor a NAV pénzügyőrei ellenőrizték.

Az egyik sofőr az adóhatóság tájékoztatása szerint azt mondta, hogy az összes bontott autóalkatrész az övé, azokat egy korábban autóbontással foglalkozó embertől vásárolta Veszkényben, azért, hogy fémfajtánként eladja. A vásárlásról bizonylattal nem rendelkezett.

A fémkereskedelmi szabályok szerint természetes személy, saját ingatlanán, legfeljebb három köbméter fémhulladékot tárolhat, mely egyértelműen az ingatlanhoz köthetően keletkezett.

Fémhulladék felvásárlása kizárólag fémkereskedelmi engedéllyel végezhető.

Varga Csenge
Varga Csenge

Ez is érdekelhet