BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spórolásért rezsitámogatás: 44 milliárdot kapnak az önkormányzatok

Támogatást kapnak a megemelkedett energiaköltségekhez a települések a kormánytól. Cserébe tovább kell takarékoskodni.

2023. január 2. hétfő, 20:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A háború és a brüsszeli szankciók következményeként az energiaárak sokszorosára emelkedtek. A kormány célja, hogy ebben a helyzetben is a legfontosabb közszolgáltatások működése fennmaradhasson – olvasható a Miniszterelnökség közleményében. 

A kormány ezért – a korábbi 10 ezer lakos alatti településeknek adott kormányzati támogatás után – most a 10 ezer lakos feletti városok és fővárosi kerületek energiaáremelkedés miatti támogatásáról döntött közel 44 milliárd forint értékben.

A települések anyagi helyzete, energiabeszerzési szerződéseik, alapvető intézményeik fűtési, világítási rendszere jelentősen eltérő,

a támogatásért cserébe pedig mindenkitől takarékosságot kérünk, ezért az érintett önkormányzatok tervet készítettek a lehetséges energiamegtakarítási lehetőségekről

 írja a kommuniké. 

Balla György miniszteri biztos és Láng Zsolt kormánybiztos tárgyalt a városi, illetve fővárosi helyhatóságokkal a megnövekedett rezsiköltségeikhez nyújtandó állami hozzájárulásról. A biztosok mindenkivel tárgyaltak, aki elfogadta meghívásukat az egyeztetésre. Javaslatuk alapján a Miniszterelnökséget vezető miniszter 138 városi és 17 kerületi önkormányzat részére juttat támogatást. A települések listája elérhető a kormányportálon – zárul a közlemény.

Hegedűs Szabolcs
Hegedűs Szabolcs
Hegedüs Szabolcs közéleti, külpolitikai és külgazdasági témákkal foglalkozik. Írásaiban az Európai Unió és a régiós országok folyamatait követi, különös tekintettel a gazdasági és politikai összefüggésekre. Pályafutását televíziós és rádiós újságíróként kezdte, az Economx főmunkatársa.

Ez is érdekelhet