BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pocsék napot zárt a budapesti tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 530,26 pontos, 1,16 százalékos csökkenéssel, 45 007,80 ponton zárt pénteken.

2022. december 23. péntek, 18:33

Fotó: Napi.hu / Lowescher Ábel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 4,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Józsa Bence, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta: vállalatspecifikus hír nem érkezett a nap folyamán. A negatív nemzetközi befektetői hangulat csütörtökön kevésbé érintette meg a hazai részvényeket, pénteken jelent meg erőteljesebben a hatása, valószínűleg emiatt alakult ki eladási hullám.

A forgalom alacsony volt a magyar tőzsdén, az elemző szerint emiatt okozhattak az eladások jelentősebb árfolyamreakciókat.

A vezető részvények közül

  • aMol árfolyama nem változott, 2640 forint maradt, 459,0 millió forintos forgalomban;
  • az OTP-részvények ára 140 forinttal, 1,34 százalékkal 10 300 forintra csökkent, forgalmuk 2,2 milliárd forintot tett ki;
  • Magyar Telekom árfolyama 4,5 forinttal, 1,28 százalékkal 347,50 forintra esett, forgalma 151,5 millió forint volt;
  • Richter-papírok árfolyama 220 forinttal, 2,44 százalékkal 8800 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 3637,32 ponton zárt pénteken, ez 22,38 pontos, 0,62 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet