BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kaptak karácsonyi ajándékot a pedagógusok

Több mint két órán keresztül tárgyaltak a pedagógus szakszervezetek képviselői az oktatási kormányzattal, de a sztrájktárgyaláson nem történt semmilyen előrelépés, jelentette be Szabó Zsuzsanna, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Kiemelte: csak a januártól esedékes 10 százalékos béremelés a biztos.

2022. december 21. szerda, 18:41

Fotó: MTI Fotó / Illyés Tibor
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán több mint két órán keresztül tárgyaltak a pedagógus szakszervezetek képviselői az oktatási kormányzat képviselőivel, de a tanárok nem kaptak semmilyen karácsonyi ajándékot – jelentette be a tárgyalás után Szabó Zsuzsanna, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.

Hozzátette: semmivel sem tudnak többet, mint a legutóbbi sztrájktárgyaláson. Felhívták a pedagógusok képviselői az oktatási kormányzat figyelmét, hogy ebben az évben akciók akciókat követtek, de ez sem volt elég ahhoz, hogy a kormány valamilyen megnyugtató választ adjon a pedagógusok követeléseire. Nem tudnak semmit arról, hogy meddig kell még kibírniuk ezt a lehetetlen helyzetet  tette hozzá a PSZ elnöke.

Még mindig minden az európai unió által folyósított pénztől függ, esetleg a parlament tavaszi időszakára készülhetnek el törvénymódosítások  ígérte Maruzsa Zoltán oktatásért felelő államtitkár a pedagógusok képviselőinek.

A pedagógus szakszervezetek főbb követelései:

  • egy azonnali 45 százalékos béremelés,
  • a nevelést oktatást segítő dolgozók esetében egy azonnali 130 százalékos emelést követelnek,
  • csökkenjenek a munkaterhek, a kötelező óraszámot pedig állítsák vissza heti 22 órára.

Erre válaszul a kormány azt közölte, hogy januártól csak a 10 százalékos béremelést tudják garantálni.

A mai kormányinfón, egyébként Orbán Viktor miniszterelnök azt mondta: az biztos, hogy a kezdő pedagógusoknál egy jelentősebb béremelésre lesz szükség. Gyakran kapnak kritikákat, hogy a jelenlegi pedagógus életpályának miért ilyen a belső szerkezete, de ezt nem a kormány határozta meg, hanem a kormány akkori képviselője tárgyalta meg a szakszervezetekkel  tette hozzá a miniszterelnök.

A pedagógus szakszervezetek egyébként legkorábban január 9-én kaphatnak egy következő sztrájktárgyalásra meghívást – hangzott el a szerdai tárgyalás utáni sajtótájékoztatón.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet