BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tarifaemelést kérnek a taxisok - levelet írtak Orbán Viktornak

Levelet írtak a taxisok a miniszterelnöknek „az országosban kialakult rendkívüli helyzet miatt” és egyben konzultációt is kezdeményeznek - olvasható a Független Egységes Szakszervezetek Szövetségének honlapján.

2022. december 7. szerda, 15:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szakszervezet haladéktalan tárgyalásokat kezdeményezett a kormánnyal - mint hangsúlyozzák - a taxisok érdekében. A legtöbb személyfuvaros vállalkozást tömörítő érdekképviselet a kormányfőnek küldött levelében azt írja:

Sajnálatos módon az idei taxis tarifa megállapodás megkötése után számos olyan esemény történt/történik (háború, hiperinfláció, energiaválság, élelmiszerárak elszabadulása), mely a korábbi megállapodást elértéktelenítette.

Az alábbi javaslatokat küldték Orbán Viktornak a mielőbbi visszajelzés reményében:

  • további sürgős, kisebb mértékű taxis tarifaemelés,
  • a taxis kisvállalkozók további más adókedvezmény lehetőségeinek kérése,
  • taxi engedélyek kiadásának maximalizálása, taxis vállalkozások létszámának korlátozása,
  • a taxisok adózási lehetőségeinek pontosítása.
Hegedűs Szabolcs
Hegedűs Szabolcs
Hegedüs Szabolcs közéleti, külpolitikai és külgazdasági témákkal foglalkozik. Írásaiban az Európai Unió és a régiós országok folyamatait követi, különös tekintettel a gazdasági és politikai összefüggésekre. Pályafutását televíziós és rádiós újságíróként kezdte, az Economx főmunkatársa.

Ez is érdekelhet