BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőtől több száz benzinkúton nem lesz üzemanyag

A Mol 258 cégnek küldött egy levelet, hogy a 48. héten sem tud a kis családi vállalkozás keretében működő benzinkutak számára sem a dízelt, sem a benzint biztosítani. Egri Gábor, a Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) elnöke a Napi.hu-nak azt mondta, jövő héten közel ötszáz kút teljesen kiszárad.

2022. november 25. péntek, 11:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol arról tájékoztatta a kisebb, családi vállalkozás keretében működő benzinkutat, hogy az ország működése és az energiabiztonsága érdekében november 28-tól, hétfőtől nem tudnak ismét sem dízel üzemanyagot, sem benzint biztosítani a számukra.

Az intézkedés 400-500 benzinkutat érint. Jellemzően egy-egy
töltőállomáson 8-9 ember dolgozik, most 4-5 ezer ember állása került
veszélybe - mondta a Napi.hu-nak Egri Gábor, a Független Benzinkutak Szövetségének (FBSZ) elnöke.

A Mol levelét 258 cég kapta meg

- tette hozzá az elnök.

A vidéki kis családi vállalkozás keretében dolgozó benzinkutak már egy hete nem kaptak üzemanyagot, teljes lefagyás lesz, vagyis ezek a benzinkutak kiszáradnak - válaszolta FBSZ elnöke.

A kormány hónapok óta hallgat a kutak harmadik és negyedik negyedévi támogatásról. A költségvetésben erre negyedévente 7 milliárd forintot állítottak be - válaszolta a Napi.hu-nak. Legutóbb a kis benzinkutak a második negyedévben kapták meg a támogatást, a harmadik negyedévben esedékes utalásoknak csak egy része érkezett meg, több benzinkút még várja a segítséget.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet