BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tényleg begyújthatják a kazánokat az iskolákban és az óvodákban

Érdeklődik a Belügyminisztérium a barnakőszén-igényről, és az iskolák, óvodák vezetésének csak hétfőig van ideje válaszolni.

2022. október 19. szerda, 07:28

Fotó: Napi.hu / Kónya Ádám
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Belügyminisztérium felmérést készít arról, hogy mely iskolákban, óvodákban van működő barnakőszén tüzelésű fűtési rendszer – derül ki abból a levélből, amelyet a Köznevelésért Felelős Államtitkárság küldött ki az intézmények fenntartóinak, és amelyben az intézmények „alternatív fűtési lehetőségeiről” érdeklődnek.

Azt írják, a minisztérium az energiaválságra való tekintettel készíti a felmérését, és többek között arról kérnek visszajelzést, hogy:

  • Hány barnakőszénnel üzemelő kazán van az adott intézményben?
  • Milyen fűtési rendszert alkalmaznak?
  • Mennyi a becsült barnakőszén-igényük a teljes fűtési idényre?
  • Mekkora a tárolókapacitásuk?
  • Hány fűtő dolgozó, illetve mennyi tüzelőanyag áll rendelkezésükre?
  • És a kéményellenőrzés státuszára is kíváncsiak.

Az intézményeknek legkésőbb hétfőig kell válaszolniuk ezekre a kérdésekre – írja a Telex.

A Belügyminisztérium a nyáron már végzett egy felmérését a tankerületek körében arról, hogy az iskolák szükség esetén át tudnak-e állni fatüzelésre.

Vámosi Ágoston
Vámosi Ágoston

Ez is érdekelhet