BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteken bezár néhány óvoda

A XV. kerület 136 óvodai dolgozója kezd polgári engedetlenségbe, a kerület összes óvodája zárva lesz. Amióta a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból kirúgták a tanárokat, azóta nem csitulnak a kedélyek, egyre több forgalomlassító demonstrációt vagy tüntetést szerveznek, akik az oktatásért aggódnak.

2022. október 19. szerda, 09:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken Budapesten a 15. kerület 136 óvodai dolgozója kezd polgári engedetlenségbe, a kerület összes tagóvodája zárva lesz - írja az atv.hu. A hét utolsó munkanapján Székesfehérváron élőlánccal készülnek, Zuglóban
pedig "fénylőlánccal." Este Szolnokon szerveznek megmozdulást. Az ADOM Diákmozgalom és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) pedig vasárnapra, október 23-ára a Kálvin
térre hív mindenkit, ahol több tízezres tömeggel számolnak.

Amióta a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból menesztették a tanárokat, nem csillagodnak a kedélyek. Többek között a Facebookon szerveződő megmozdulások is is ezt mutatják.

Ma Diósdon állnak ki az oktatásért, csütörtökön reggel 7 órától a XX. kerületben forgalomlassító demonstrációt szerveznek.

Szegeden délután élőláncot alakítanak, Pápán este gyertyafényes szolidaritási találkozóra buzdítják az embereket.

A PDSZ szerint a Facebookon szerveződő demonstrációk is tükrözik, hogy egyre több emberhez jut el, milyen gondokkal küzd az oktatás. Komjáthy Anna választmányi elnök úgy látja: valószínűleg már minden családot elért ez a dolog. A Szülői Hang szerint az iskolák pénzhiánya is általános probléma. A XI. kerületi Domokos Pál Péter Általános Iskolában a tankerület megvonta, illetve felfüggesztette az iskola támogatását, ezért se tisztítószer, se WC-papír, se semmi egyéb nem érkezik az iskolába.

A Pedagógusok Szakszervezete november 26-ra szervez országos tüntetést szervez a Kossuth térre.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet