BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb szja-kedvezményt lengetett be Orbán Viktor

Orbán Viktor az Országgyűlés őszi ülésszakának nyitó ülésén azt mondta: december elején a kormány be fog mutatni olyan intézkedéseket, amelyek azt segítik elő, hogy a nők 30 éves koruk előtt megszüljék az első gyereküket.

2022. szeptember 26. hétfő, 20:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A miniszterelnök elárulta - írja az RTL.hu -, hogy végső döntés még nem született, de várhatóan az lesz az intézkedés lényege, hogy azoknak a nőknek, akik 25-30 éves kor között vállalnak gyereket, 30 éves korukig nem kell személyi jövedelemadót fizetniük.

Az intézkedés hasonlít a 25 év alattiak szja-mentességére, amelyet a kormány idén januárban vezetett be.

Jelenleg az szja-kulcs 15 százalék.

Másról is szó volt

Orbán Viktor hétfői felszólalásában többek között a szankciókat ostorozta, beszélt azokról a beruházásokról, amelyeket most elhalasztanak, és az elmaradó uniós forrásokról.

Ha a brüsszeli bürokraták mégsem adják ide, ami Magyarországnak jár, akkor máshonnan szerezzük be azt a pénzt, az erre irányuló tárgyalásokat már el is kezdtük. Az EU-n kívül más nemzetközi partnerekkel is tárgyal a kormány - mondta titokzatosan Magyarország miniszterelnöke.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet