BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Riasztást adtak ki az újabb viharok miatt

A hétvégét követően hétfőn is mozgalmas időjárás lesz, újabb figyelmeztetést adott ki a szolgálat.

2022. augusztus 22. hétfő, 14:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zivatarveszély miatt másodfokú riasztásokat adott ki több északkeleti járásra az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn kora délután.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében kell arra készülni, hogy a következő órákban heves zivatarok lehetnek.

Azt írták: a zivatarcellákat felhőszakadás (25-50 milliméternyi csapadékkal), viharos, akár 80-90 kilométer/órás széllökés, illetve jégeső is kísérheti. Az éjszaka folyamán várhatóan fokozatosan megszűnnek a zivatarok.

Kedd délután kisebb számban a keleti, északkeleti tájakon fordulhat elő néhány zivatar. Egy-egy erősebb cellához továbbra is társulhat intenzív csapadékhullás, viharos széllökés, esetleg jégeső - tették hozzá.

A viharok miatt hétvégén is több helyre riasztották a tűzoltókat.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet