BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több iskola pótoltatná a pedagógussztrájk miatt kieső napot

Plusz tanítási nappal próbálja több iskolaigazgató pótolni a sztrájk miatt kiesett tanítást - derül ki az RTL Híradó összeállításából.

2022. április 6. szerda, 20:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több szülő is olyan levelet kapott az iskolától, ahová a gyerekük jár, hogy a pedagógussztrájk miatt kieső napokat később pótolják - írja az rtl.hu.

Erről többen is panaszkodnak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének. Nagy Erzsébet szerint legalább tízen jeleztek már emiatt.

A szakszervezet szerint ez az eljárás jogellenes.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint van a plusznapok beiktatására törvényi lehetőség, ahogy a koronavírus-járvány miatt is előfordult hasonló.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet