BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orosz-ukrán háború: Orbán Viktor összehívta a nemzetbiztonsági operatív törzset

Orbán Viktor miniszterelnök az ukrajnai katonai műveletek miatt csütörtök délelőtt fél 11-re összehívta a nemzetbiztonsági operatív törzs ülését a Karmelita kolostorba - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.

2022. február 24. csütörtök, 12:07

Fotó: MTI Fotó / Fischer Zoltán
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ülésen Benkő Tibor honvédelmi miniszter, Pintér Sándor és Varga Mihály miniszterelnök-helyettesek, Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Rogán Antal, a miniszterelnök kabinetfőnöke, Ruszin-Szendi Romulusz, a Magyar Honvédség parancsnoka, Kovács József nemzeti információs államtitkár valamint a nemzetbiztonsági szolgálatok vezetői vesznek részt - mondta a sajtófőnök.

Csütörtök hajnali 4 óra előtt nem sokkal Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy Ukrajna demilitarizálására katonai akciót hajtanak végre. Ez egyet jelentett az ország elleni teljes invázióval.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a világ vezetőihez fordult, hogy vezessenek be minden lehetséges szankciót, mondván, Putyin el akarja pusztítani az ukrán államot.

A szomszédságban a legrosszabb forgatókönyv következett be, a háború,
amelynek még a legnagyobb és legerősebb országok diplomáciai
erőfeszítései sem tudták az elejét venni. Magyarország minden
olyan szövetségesi egyeztetésnek részese és része lesz, amelyek a
koordinált válaszreakció megadásáról szóló döntésekre vonatkoznak -
mondta csütörtök reggel Szijjártó Péter külügyminiszter.

Az Ukrajnával
kapcsolatos fejleményeket ezen
a linken követheti
.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet