BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még a szakemberek sem tudják, lesz-e a hatodik járványhullám

Hamarosan lecseng a járvány ötödik hulláma, abban azonban a szakértők között sincs teljes egyetértés, hogy ez pontosan mikor következhet be. Ahogy azt sem tudják, lesz-e ősszel hatodik - derül ki az ATV Híradó összeállításából.

2022. február 7. hétfő, 19:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Visszaszorulóban van a koronavírus-járvány, Rusvai Miklós szerint azonban fellélegezni csak akkor lehet, ha a kórházban ápoltak száma is csökkenni kezd. A járványgörbe laposodása után sem lehet hátradőlni: egészen nyárig magasabb járványügyi számokra számít. 

Ugyanakkor hozzátette: az úgynevezett lopakodó omikron, nem egy új variáns. Ez az omikron alfaja, ami már egy ideje itthon is fertőzi az embereket.

Rusvai Miklós azonban nem adatná be magának negyedszerre az oltást. 

Senkit nem beszélek le a negyedik oltásról, ártani senkinek nem fog, de én a magam részéről azért szeretnék fertőződni, mert akkor teljesebb védettséget kapnék, hiszen akkor nyálkahártya-immunitás is kialakul, ami az oltás következtében nem alakulhat ki

– magyarázta a Híradónak.

A negyedik oltást eddig 124 ezer ember vette fel.

Jakab Ferenc virológus professzor arra számít, hamarosan lecseng az ötödik hullám, és egyelőre bizonytalan, hogy ősszel jön-e újabb. Addig is, bármennyire is enyhék az omikron klinikai tünetei a járványügyi intézkedéseket fenn kell tartani.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet