BUX 139897.85 0,2 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fertőz-e a covidos által készített mézeskalács?

Valószínűleg több családban is felmerülhetett a kérdés, hogy elfogyasztható-e az a sütemény, aminek a készítőjéről a sütés után derült ki, hogy covidos. A dilemma feloldására vállalkozó orvos válaszára az Egészségkalauz című oldalon bukkantunk rá.

2021. december 28. kedd, 11:19

Fotó: MTI Fotó / Sóki Tamás
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vajon elfogyasztható-e a süti - mézeskalács, torta, bejgli, bármi - , ha a sütőjéről később kiderült, hogy covidos - tette fel a minden bizonnyal sokakat izgató, és családi vitákat generáló kérdést egy háziasszony.  A kérdező családi veszekedésről is beszámolt, a gyereke ugyanis sírt és megette volna a kérdéses sütit, a férj viszont a kidobásra szavazott. A kérdező a fagyasztóba tette a süteményt, abban bízva, hogy "bő két hét alatt kifagy belőle a  vírus."

Az orvos válasza a következő:

Szigorúan elméletileg: a SARSCov2 tuti roncsolódott, amikor betette a sütőbe. Illetve: vélhetően a meleg süti felületén sem érzi jól magát a vírus, a kihűltön is max pár napig van meg. Mindazonáltal csíraszám és sütikezelés függő, hogy később, amikor díszítette, elpakolta, stb., mennyi vírus került a sütire. Szerintem maga megeheti, másnak most ne adjon belőle.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet