BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor bejelentette, hogyan változnak a Szép-kártyák

Jövőre már nem csak vendéglátásra, szállásra vagy szabadidős tevékenységekre lehet használni a cafeteria-juttatást.

2021. december 23. csütörtök, 12:51

Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda / Benko Vivien Cher
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismét módosíthatják a Szép-kártyára vonatkozó szabályokat azután, hogy a koronavírus-járványra való tekintettel megengedték, hogy április 25-től 2021. december 31-ig a Szép-kártyák egyes alszámláira (ebből három van: szálláshely, vendéglátás és szabadidő) utalt juttatást a szolgáltató egy másik alszámláról is elfogadhatja, valamint a kártyabirtokos az egyes alszámlákon lévő pénzét egy másik alszámlánál meghatározott szolgáltatás ellenértékének megfizetésére is felhasználhatja.

Majd novemberben ismét lazítottak a szabályokon: a keresztzsebes rendszert meghosszabbította a kormány jövő év szeptember 30-ig.

Csütörtökön Orbán Viktor miniszterelnök pedig a Facebook-oldalán jelentette be: jövőre már az élelmiszerekért is lehet fizetni Szép-kártyával. Szűkszavú posztjában viszont a részleteket nem közölte.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet