BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszúr a Szent István Bazilika az idegenvezetőkkel

Jövő tavasszal a budapesti Szent István Bazilika bevezeti a kötelező adomány helyett a belépőjegy-rendszert - írja a Turzmus Online. Ha egy idegenvezető 15 fő alatti csoportot, vagy egyéni vendégeket kísér, szintén kell majd belépőt fizetnie.

2021. december 6. hétfő, 12:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A felnőtt egyéni belépő 1200 forint a 15 főn felüli csoportoknál 900 forint lesz, ezenkívül terveznek kombinált jegyeket is a kincstárral és a kilátóval - derült ki a Magyar Idegenvezetők Egyesületének (MIE) közelmúltbeli fórumán.

Az egyesület telefonon azt az információt kapta, hogy ha egy idegenvezető 15 fő alatti csoportot, vagy egyéni vendégeket kísér, szintén kell majd belépőt fizetnie - olvasható a szakportálon.

A fórumon jelenlévők véleménye alapján az idegenvezetők kérik ennek a döntésnek a megváltoztatását,

hiszen ha csak 1 egyéni vendéggel megyünk, akkor is a munkánkat végezzük, és a legtöbb helyen - például a jóval magasabb árú zsinagógában is természetes, hogy beengedik az idegenvezetőt, belépőjegy megfizetése nélkül

- olvasható a szövetség tagjainak érvelése a MIE honlapján.

Ezért a MIE és a MISZ közös levelet írt a Bazilikának, amelyben megkérték az illetékeseket, hogy tekintet nélkül a vendégek létszámára, az idegenvezetőknek soha ne kelljen fizetni belépéskor.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet