BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre többen pattannak nyeregbe Budapesten

Folytatódott a budapesti bicikliforgalom növekedése: novemberben öt százalékkal többen kerékpároztak a fővárosban, mint egy évvel korábban - közölte a Magyar Kerékpárosklub.

2021. december 6. hétfő, 12:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy 8000-rel több kerékpározót mért a BKK nyilvános adatot szolgáltató öt kerékpárszámlálója novemberben - idézi az MTI Halász Áront, az egyesület szóvivőjét.

A tavalyi 149 509 után idén novemberben 157 346-szor haladtak el az aszfaltba épített mérők felett, ami 5 százalékos növekedést jelent.

A Weiss Manfréd út kivételével minden számláló - Árpád híd, Bem rakpart, Hungária körút, Múzeum körút - több kerékpározót mért, mint tavaly novemberben.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet