BUX 139484.81 0,45 %
OTP 45730 0,95 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb rekordot ért el a Mol Bubi

A közbringarendszer májusi megújulása óta - öt hónap alatt - már több mint egymillió alkalommal használták a kerékpárokat.

2021. október 19. kedd, 08:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júliusban és augusztusban is 226 ezerszer, szeptemberben pedig 240 ezerszer használták a szolgáltatást. Az első őszi hónapban - a közbringaszolgáltatás 2014-es indulása óta számítva - új abszolút rekord is született, napi 10 ezer utazással. A tanítási időszak első két hetében az átlag napi utazások száma 8696 volt - idézi az MTI a BKK adatait. 

A BKK szerint nemzetközi összehasonlításban sikeres közbringa-szolgáltatásnak számít ha egy kerékpárt átlagosan 4-8-szor használnak egy nap. A Mol Bubi a rekord elérésekor 8 utazás/jármű/nap értéket mutatott, ami kimagasló.

A kerékpározás általában is egyre népszerűbbé válik Budapesten: a város négy pontján - a Bem rakparton, az Árpád hídon, a Hungária körúton és a Weiss Manfréd úton - kihelyezett számlálók szerint júliusban 360 ezerszer, augusztusban 277 ezerszer, szeptemberben pedig több mint 283 ezerszer bicikliztek ezeken a pontokon. Ez utóbbi 27 százalékos emelkedést jelent a járvány előtti azonos időszakhoz - tehát 2019 szeptemberéhez - képest. Szeptemberben naponta átlagosan 9464-en, augusztusban 8950-en, júliusban 10031-en bicikliztek a mért szakaszokon - ismertették.

A rendszert tovább bővítik: októbertől ötven új kerékpár állt forgalomba, és a tervek szerint a hónap végén további 310 vadonatúj bicikli érkezik - jelentették be. A BKK az egymilliomodik utazást kezdeményező ügyfelét éves Mol Bubi-bérlettel köszöntötte. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet