BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DK: olyanok kapnak 200-300 ezres nyugdíjat, akik nem dolgoztak Magyarországon

A Demokratikus Koalíció (DK) továbbra is kitart amellett, hogy meg kell szüntetni az "ukrán nyugdíjbizniszt" - mondta Arató Gergely, a DK országgyűlési képviselője. Ukránok 2010 óta nagy számban létesítenek fiktív lakcímet Szabolcs-Szatmár-Beregben, ők 200-300 ezer nyugdíjat is kaphatnak, és magyar egészségügyi ellátást is igénybe vesznek.

2021. október 16. szombat, 19:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ukrán állampolgárok Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 2010 óta nagy számban létesítenek fiktív lakcímet, majd kihasználva egy korábbi magyar-szovjet egyezmény rendelkezéseit, az egykori Szovjetunióban és Ukrajnában szerzett szolgálati, biztosítási időre hivatkozva, időnként hamis dokumentumokkal az ukrajnainál jóval magasabb magyarországi nyugdíjat vesznek igénybe - mondta az MTI szerint Arató Gergely videójában.

Ennek összege a 200-300 ezer forintot is eléri, és emellett igénybe veszik a magyar egészségügyi ellátást is, de Magyarországon egy percet sem dolgoztak.

2009-ben az akkor hivatalban lévő kormány megkezdte az egyezmény felmondásának előkészítését, de ezt Orbánék 2010 óta nem lépték meg - mondta Arató Gergely.

A politikus elképesztőnek nevezte, hogy a kormány "politikai érdekből ukrán nyugdíjasoknak osztogat" 200-300 ezer forintot, miközben a magyarországi nyugdíjasokat "a választások előtt kampányszerűen adott juttatásokkal próbálja odaédesgetni".

A 2022-es választás után, a Dobrev Klára vezette demokrata kormány fel fogja számolni ezt a visszaélést - mondta az ellenzéki politikus, aki hozzátette: a Fidesz gyaníthatóan sorozatos választási csalásra használja fel az ukránoknak biztosított juttatásokat, ezt a kampánymigrációt használja fel arra, hogy erősítse a pozícióit.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet