BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: erős negyedik hullámra számítanak a szomszédban

A szerb kormány államtitkára szerint nagyon erős lehet a negyedik hullám és kötelezővé tenné az oltást.

2021. július 13. kedd, 10:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mirsad Đerlek egészségügyi államtitkár kedden kijelentette, hogy a szerb kormány a következő napokban teszi majd közzé, hogy milyen módszerrel próbálják meg stimulálni a polgárokat, hogy azok beoltassák magukat a koronavírus elleni vakcinával - a szabadmagyarszo.com szerbiai magyar nyelvű hírportál. 

„Evidens, hogy a járvány negyedik hulláma nagyon erős lesz, ha nem növeljük az immunizáció intenzitását, azaz, ha kevesen oltatják be magukat, ezért az állam megpróbálja majd stimulálni a polgárokat. Ha a személyes véleményemet kérdeznék, azt mondanám, az oltást kötelezővé kellene tenni minden polgár számára” – mondta az államtitkár.

Aleksandar Vučić államfő egyébként korábban arról beszélt, hogy az állam lottónyeremény bevezetését tervezi azok számára, akik beoltatják magukat. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet