BUX 139170.85 -0,23 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra lehet majd pályázni elektromos taxikra

Hamarosan újra pályázhatnak a taxisok kormányzati támogatásra elektromos autók beszerzéséhez, a felhívás napokon belül megjelenik - adta hírül az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM)

2021. május 14. péntek, 10:51

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A személytaxi-szolgáltatást vagy személygépkocsis személyszállítás szolgáltatás végző egyéni vállalkozók illetve gazdasági társaságok 2021. június közepétől pályázhatnak új, elektromos autók beszerzésére.

A kormány 3 milliárd forintot különített el erre a célra.

A pályázók a gépjármű értékének 45 százalékát kaphatják meg, egy legfeljebb 15 millió forint értékű elektromos autóra.

A taxisok a pandémia idején több támogatást is kaptak. Ilyen volt a az adó és járulékfizetési kötelezettség 4 havi mentessége, a 10 éves autók kötelező cseréjének halasztása - mondta Metál Zoltán, az Országos Taxis Szövetség elnöke.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet