BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gulyás: plasztikkártyát kapnak, akiket már beoltottak

Egy, a védettséget igazoló okiratot, például plasztikkártyát kaphatnak azok, akik már megkapták az oltást vagy már átestek a koronavíruson - közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón.

2021. január 21. csütörtök, 12:55

Fotó: MTI Fotó / Vasvári Tamás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A védettséget akkor szerezheti meg valaki, ha már átesett a betegségen vagy megkapta az oltást. Az esetükben az este 8 óra utáni kijárási korlátozás fenntartásának nincs értelme, de erről még nem döntött a kormány - közölte Gulyás Gergely a portfolio.hu tudósítása szerint.

Az igazolás február közepétől érhető majd el, arról majd külön dönt a kormány, hogy ez milyen jogosultságokkal jár. Azt viszont egyelőre nem tudja a miniszter, hogy azok vakcinaútlevelek lesznek-e - írta a 444.hu.

Azt minden oltóanyagnál vizsgálják a gyártók, hogy az egyes vakcinák esetében a védettség meddig áll fenn.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet