BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszállta a rendőrség a buszsávokat

A buszsáv szabálytalan használóit büntették a rendőrök a fővárosban - írja az MTI a rendőrség közlése nyomán.

2021. január 20. szerda, 16:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Balesetveszélyes helyzeteket teremtenek, akadályozzák a közösségi közlekedést, emellett a szabályos autósokat joggal bosszantják azok a járművezetők, akik szabálytalanul haladnak vagy akár le is parkolnak a buszsávokban. Ezért kedden a BRFK a Budapesti Közlekedési Központtal (BKK) közösen célzott közlekedési ellenőrzést szervezett a szabálytalankodók kiszűrésére - írja a hatóság.

Az egynapos akcióban buszsávban szabálytalan közlekedés miatt 12 alkalommal, míg buszsávban vagy buszmegállóban várakozás miatt 20 esetben szankcionáltak a fővárosi rendőrök. Akkor is intézkedtek, ha más jogsértést, például vezetés közben kézben tartott mobiltelefont, be nem kötött biztonsági övet vagy záróvonal-átlépést tapasztaltak.

Összesen 29 helyszíni bírságot és 3 közigazgatási bírságot szabtak ki, 6 járművezetőt feljelentettek, figyelmeztetéssel 7 alkalommal éltek - olvasható a BRFK közleményében.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet