BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A katasztrófavédelem is szállítja a vakcinákat Magyarországon

A katasztrófavédelem szállítja a koronavírus elleni vakcinát a Dél-Pesti Centrumkórházból a többi budapesti és vidéki oltópontra - írja az MTI.

2020. december 26. szombat, 20:12

Fotó: MTI Fotó / Czeglédi Zsolt
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti és a vidéki szállítmányok szombat délelőtt már elindultak a Dél-Pesti Centrumkórházból - közölte Góra Zoltán, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója.

A koronavírus elleni vakcina első szállítmánya szombaton reggel 6 órakor lépte át a hegyeshalmi határt.

A Pfizer-BioNTech oltóanyagát elsőként a Dél-Pesti Centrumkórházba vitték, ezután az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetbe, a Semmelweis Egyetem Klinikájára, a nyíregyházi Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházba és a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházába szállítottak még belőle. Az első dózist már beadták szombaton délelőtt.

A szállítást nehezíti, hogy a készítményt -70 fokos hőmérsékleten kell tárolni, hogy hatékonyságát megőrizze.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet